همه ما می دانیم که برای رسیدن به موفقیت های بزرگ، باید انگیزه داشته باشیم تا به مسیر خودمان ادامه بدهیم و موانع را پشت سر بگذاریم. خیلی اوقات گفته می شود که انگیزه یعنی تصویری از آینده خودمان داشته باشیم و آن تصویر مدام جلوی چشممان باشد تا ما را به حرکت وادارد، اما گاهی اوقات با این وجود ممکن است اهمال کاری کنیم و به دنبال کاری که باید انجام شود نرویم.

در این مقاله می خواهیم دیدی متفاوت نسبت به انگیزه داشته باشیم و سه نوع انگیزه برای رسیدن به موفقیت را به شما معرفی کنیم که کمک می کنند بتوانید مسیر موفقیت را راحت تر طی کنید و اهمال کاری را برای همیشه فراموش کنید.

اگر به دنبال افزایش انگیزه خودتان هستید و می خواهید انگیزه ای به دست بیاورید که برایتان مانند سوخت جت باشد، با ما در این مقاله همراه باشید.

 

انگیزه برای رسیدن به موفقیت

 

سه نوع انگیزه برای رسیدن به موفقیت

برای افزایش انگیزه خود برای رسیدن به موفقیت از این موارد کمک بگیرید:

1- چشم انداز بلند مدت:

اولین نوع انگیزه دقیقا همان انگیزه ای است که اکثر جاها به آن برخورد می کنید. این نوع انگیزه به ما کمک می کند که بتوانید تصویری برای آینده خودمان بسازیم و برای رسیدن به آن تلاش کنیم.

ما انسان ها معمولا به دنبال نتایج سریع و دیدنی هستیم و اگر نتیجه کاری را نبینیم، انجام دادن آن برایمان سخت یا حتی غیرممکن خواهد بود.

به همین خاطر نیاز است که شما یک تصویر واضح و شفاف از آینده برای خودتان بسازید و بدانید که قرار است به سمت این تصویر حرکت کنید.

یک قطعه کاغذ بردارید و برای خودتان به صورت کامل و شفاف بنویسد که منافع کاری که در حال حاضر انجام می دهید چه چیزهایی هستند و با انجام این کار، در آینده به چه کسی تبدیل خواهید شد؟

سعی کنید برای خودتان یک چشم انداز 6 ماهه، 1 ساله، 3 ساله و 5 ساله بنویسید تا بدانید دقیقا می خواهید کجا باشید و به کجا برسید.

هر زمان که حس کردید کار برایتان سخت شده است یا حس کردید از مسیرتان منحرف شدید، کافیست که به چشم انداز خودتان نگاهی بیندازید تا بتوانید سوخت موردنیاز خودتان را به دست بیاورید و به کارتان ادامه دهید.

 

انگیزه برای رسیدن به موفقیت

 

 

2- بهایی که باید بپردازید:

خیلی از اوقات افرادی را میبینیم که می گویند مسیر موفقیت سخت است و باید از خیلی چیزها بگذریم تا به موفقیت برسیم.

اما اینطور فکر کنید که اگر در مسیر موفقیت نباشید و یک زندگی معمولی داشته باشید، از چه چیزهایی باید بگذرید؟ بله درست متوجه شدید.

اگر در مسیر موفقیت باشید، باید سختی هایی را تحمل کنید و حتی ممکن است اطرافیانتان شما را تنها بگذارند، اما در عوض در آینده هم دوستان بهتری خواهید داشت و هم زندگی شیرین تر و جذاب تری را برای خودتان می سازید.

اما اگر در مسیر موفقیت نباشید، شاید سختی هایی که در آن مسیر است را تحمل نکنید، اما سختی های بدتری مانند کشتن رویاهایتان، یک زندگی کسل کننده و بی هیجان، بی پولی و استرس داشتن برای پول خرج کردن و دور و بری های متوسط و معمولی خواهید داشت.

 

حالا شما انتخاب کنید که مسیر موفقیت بهتر است یا مسیر معمولی بودن؟

من که ترجیح می دهم به مسیر موفقیت قدم بگذارم و زندگی رویایی خودم را بسازم. اگر شما هم اینطور فکر می کنید، همین حالا یک کاغذ بردارید و در آن کاغذ بنویسید که اگر کاری که قرار است انجام دهید را رها کنید و آن را کنار بگذارید، چه سختی هایی را تحمل می کنید.

سعی کنید بدترین ترس هایتان را در این کاغذ بنویسید مانند بی پولی، نرسیدن به موفقیت، متوسط بودن، نرفتن دنبال رویاها و… .

این کاغذ به شما کمک می کند زمان هایی که حس کار کردن ندارید و فکر می کنید کارتان بیهوده است، بتوانید مانند فنر بپرید و انگیزه ای مانند سوخت موشک به دست بیاورید.

پس حتما این کار را انجام دهید و آن را پشت گوش نیندازید.

 

انگیزه برای رسیدن به موفقیت

 

3- حرف دیگران:

برای همه ما پیش آمده است که در کودکی یا در بازه های دیگر سنی، افرادی با ما مخالفت کرده اند و به ما گفته اند هیچ کسی نخواهیم شد و یک انسان معمولی می مانیم.

خیلی از افراد می گویند که این حرف ها را جدی نگیریم و با تکرار آنها خودمان را اذیت نکنیم؛ اما دید من نسبت به این موضوع متفاوت است.

من می گویم با این حرف ها خودمان را اذیت نکنیم و با کسی وارد بحث نشویم، اما این حرف ها را مانند یک بمب انگیزه برای خودمان کنیم و سعی کنیم با حرکت سریع تر در مسیر موفقیت، این افراد را پشت سر بگذاریم و دیگر حرف هایشان برایمان اهمیتی نداشته باشد.

البته حواستان باشد منظور من این نیست که تمام زندگی تان را پای این موضوع بگذارید که خودتان را به دیگران ثابت کنید، چون این موضوع بسیار خطرناک است و ممکن است در آینده دچار سرخوردگی شوید.

اگر از مسیر خودتان مطمئن هستید و مسیر درستی را طی می کنید، به هیچ حرفی اهمیت ندهید و تمام مخالفت ها و بدگویی ها را تبدیل به سوخت خودتان کنید تا سریع تر به موفقیت برسید و بتوانید با افرادی در سطح خودتان معاشرت کنید و افراد کوته فکر را کنار بگذارید.

این موضوع باعث می شود که هر زمانی مخالفتی با ما انجام شد، متوقف نشویم و ذهنمان را درگیر نکنیم، در عوض بیشتر به مسیرمان مطمئن شویم و با کار بیشتر و سخت تر، بتوانیم به اهدافی که داریم برسیم و زندگی رویایی مان را بسازیم.

 

جمع بندی

در این مقاله در مورد انواع انگیزه صحبت کردیم و سه نوع انگیزه برای رسیدن به موفقیت را معرفی کردیم که با استفاده از آنها می توانید سوختی مانند جت داشته باشید و سریع تر و راحت تر در مسیر اهداف خودتان گام بردارید.

اگر مدام دچار شک و تردید می شوید، حتما تمرینات این مقاله را با دقت انجام دهید تا بتوانید انگیزه خودتان را بیشتر کنید و به مسیرتان مطمئن شوید و در مسیر موفقیت با سرعت بیشتری حرکت کنید.

امیدواریم که این مقاله و تمرینات آن کمک کنند که بتوانید انگیزه خودتان را افزایش دهید و به یکی از افراد موفق آینده تبدیل شوید.

شما هم برای ما بنویسید که از چه روش هایی برای بالا بردن انگیزه خودتان استفاده می کنید؟